מחפשים תרופת קסמים לנשירת שיער ? תשאלו את סבתא !

 

תמיד אהבתי את הביטוי ״תרופות סבתא״. לסבתות שלנו היו את הדרכים שלהן לחיזוק שורשי השיער . לא היה להן ויקיפדיה, בית מרקחת במרחק נסיעה (או רכב לנסוע אליו), ובטח שלא היו להן שמפו ותכשירי שיער מיוחדים טיפולים מתקדמים לנשירת שיער והתקרחות כמו השתלות השיער והדמיות השיער המוצעות לכולנו היום. אבל הן הסתדרו. הן יצרו לעצמן מרקחות ותרופות אלטרנטיביות לטיפול בכל תחלואי הגוף, העור ושורשי השיער, ותרופות אלו פשוט נקראו תרופות סבתא.

אז לסבתות שלנו היו תרופות לנשירת שיער. הן ידעו להשתמש בשמנים טבעיים כמו שמן קוקוס או שמן קיק כדי לטפל בנשירה של השיער ובהתקרחות. את שמן הקיק הן היו מורחות על הקרקפת, ובתנועות עיסוי עמוקות מחדירות את השמן עמוק לתוך זקיקי השיערה, דרך שכבות רבות של עור.

הסבתות שלנו אהבו ממש את פרי הקוקוס, במיוחד כשמדובר בשיער שלנו, לכן ישנן שלוש תרופות סבתא עיקריות לטיפול בנשירת שיער והתקרחות המכילות קוקוס.
השיטה הראשונה היא מריחת שמן הקוקוס על השיערה. שמן הקוקוס מחזק את השיערה, מחליק אותה, ומונע היווצרות של קשרים. וכל אישה יודעת שכשיש פחות קשרים- מלכאת הסירוק לא גובה קורבנות רבים כמו בד״כ.
תרופת הסבתא השניה להתקרחות ונשירת שיער הכוללת שמן קוקוס היא שילוב של שמן קוקוס, שמן זית ואבוקדו ליצירת מסיכת העשרה והזנה לקרקפת. המסיכה, שניתן להכינה גם עם ביצה ודבש, נועדה לעיסוי עמוק של הקרקפת והשארה על הראש לכעשרים דקות. בתומן יש לשטוף את השיער טוב ולחפוף רק בשמפו רגיל- בלי מרכך.

התרופה השלישית אותה קיבלנו מסבתא היקרה לנשירת שיער היא למעשה- לשתות חלב קוקוס. חלב הקוקוס מכיל מינראלים וויטמינים העוזרים לצמיחת השיער- כל עוד הם מגיעים לדם שלנו. וכך אפשר לטפל בהתקרחות מבלי לשים דבר על השיער.

תרופת סבתא נוספת המוכחת לטיפול בנשירת שיער מורכבת משני ירקות שלרובנו יש במקרר… חסה ותרד. שטפו עלי תרד וחסה היטב והכניסו לבלנדר או מכונת מיצים. השתמשו במיץ שנוצר מהערבוב שלהם כדי לשטוף את השיער, ובעצם חיפפו את השיער עם מיץ של חסה ותרד. מה שבטוח- הוא יריח רענן!