טיפול בנשירת שיער לאחר לידה 

נשירת שיער אצל נשים לאחר הלידה היא תופעה שכיחה מאוד, ואף אישה לא צריכה להרגיש רע בעקבותיה! אנחנו יודעים שלא ניתן לומר הרבה, ושכשאישה מאבדת משערות ראשה זה גורם לירידה חמורה בבטחון העצמי ובתחושת המראה הכללית, במיוחד בתקופה רגישה כמו זו של אחרי לידה, ולכן יש לנו מגוון של פתרונות עבורך.      

נשים אחרי לידה לרוב נוטות לפנות לטיפולים אלטרנטיביים ו/או תזונתיים כדי להלחם בתופעות הלוואי השונות שהן חוות. וכך גם קורה עם נשירת שיער. נשים הסובלות מנשירת שיער לאחר לידה מוצאות עצמם מחליפות רשמים אחת עם השניה על גבי קבוצות פייסבוק ופורומים שונים על הויטמינים החדשים, מגוון השמנים הטבעיים והתכשירים אותם ניתן לקחת או למרוח כדי לטפל בהתקרחות.
אם את מחפשת פתרון טוב להתקרחות חפשי באתרי האינטרנט אייהרב או ויטה-קוסט שמני קיק וקוקוס היעילים מאוד במניעת התקרחות ובטיפול בנשירת שיער- גם לנשים אחרי לידה.

הדרך השניה לגשת לבעיה היא באמצעות ויטמינים ותוספי תזונה. תקופת ההריון והתקופה של אחרי הלידה הן תקופות בהן גוף האישה עובר הרבה שינויים, ולעיתים אנחנו לא דואגים שיהיו לנו מספיק ויטמינים ומינראליים בגוף. בדיקת דם פשוטה יכולה לגלות אם הבעיה היא בויטמינים. אם הבעיה היא אכן מחסור בויטמינים, או מחסור באבץ או ברזל, כדורים יכולים לסדר את הבעיה, או פשוט תזונה מתוקנת יותר (במידה ואת חוששת לקחת כדורים ותוספי תזונה בתקופת הנקת התינוק).

נשים אשר ניסו כבר את כל הטיפולים האלטרנטיביים לטיפול בנשירת השיער וההתקרחות שלאחר הלידה אולי ינוחמו בידיעה שישם טיפולים כירורגיים שניתן לעשות על מנת להחזיר לראשנו שיערות שריאות וארוכות. אחד מהטיפולים הכי בולטים לנשירת שיער הוא השתלת שיער. הליך בו נלקחות קווצות של שיער מהעורף ומושתלות כירורגית בקרקפת באיזורים בעתיים ומקריחים.

כך או כך, אם את סובלת מנשירת שיער שלאחר הלידה אנו ממליצים לפנות לרופא המשפחה ולשאול אותו על מגוון הטיפולים שיכולים לסייע בבעיה.